Artiklid

HPV sümptomid, mida kõik naised teadma peaksid

Enamasti ei tekita HPV mingeid sümptomeid ja inimesed ei tea ise, et on nakatunud. Tihti saab keha infektsioonist iseseisvalt lahti ja viirusest ei jää jälgegi. HPV-l on üle 100 erineva tüve ning need mõjutavad enamasti erinevaid keha osasid. On sugulisel teel levivaid tüvesid, mis mõjutavad genitaalpiirkonda ning teised, mis tekitavad jalgadele ja kätele tüükaid.

Läbimurre: uudne Alzheimeri ravim läbis edukalt esimesed inimkatsed

Uus ravim Alzheimeri tõve raviks on edukalt läbinud inimestel esimese testimise faasi. Uuringud on juba näidanud, et ravim parandab mälu ja leevendab teisi haiguse sümptomeid vanematel hiirtel.

Ära lase puukentsefaliidil rünnata! Vaktsineeri apteegis!

Vaktsineeri ennast ja oma lähedasi puukentsefaliidi vastu lähimas apteegis. Vaata videot!

 

 

Retseptiõiguse andmine eriõdedele aitab vähendada ravijärjekordi

Eesti Õdede Liit ja Sotsiaalministeerium korraldavad esmaspäeval, 1. aprillil  kell 15-17 Sotsiaalministeeriumis infotunni retsepti pikendamise õiguse andmisest ka eriõdedele, et lühendada ravijärjekordi ja tagada patsientidele järjepidev ravi.

Kas antidepressandid tekitavad sõltuvust?

Vahel arvatakse, et antidepressandid tekitavad sõltuvust, sest kogetakse, et pärast ravi lõpetamist tulevad depressiooni sümptomid tagasi. Kuidas sellega siis tegelikult on?

Mitu päeva on viirushaiguse põdeja nakkav?

Külmetushaigustena tuntud ülemiste hingamisteede haigused on tegelikult viiruste põhjustatud ja nakkavad. Neid võib edasi anda juba paar päeva enne sümptomite tekkimist. See tähendab, et neid võib levitada enda teadmata.

Mehi oodatakse eesnäärmevähi kontrolli

Kui naisi kutsutakse haigekassa korraldatud kampaaniatega nii rinna- kui ka emakakaelavähi kontrolli, siis praegu toimuv kodanikualgatuslik kampaania ärgitab mehi oma tervist kontrollima.

Suur teadusavastus - stress põhjustabki vähki, aga üks vitamiin pakub kaitset

Hiirte peal tehtud teadusuuring avas tagamaad, kuidas krooniline ehk pikka aega kestev pidev stress tõukab tagant vähi teket. Inimeste vähijuhtumid andsid kinnitust. Teadlased leidsid ka aine, mis võib stressi laostava mõju eest kaitsta.

Gripi haripunkt

Grippi ning hingamisteede viirushaigustesse on nakatunud tuhandeid inimesi, intensiivravile satuvad aga riskirühma kuuluvad väikelapsed ning kroonilisi haigusi põdevad eakad. Eelmisel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti poole 5978 inimest, neist 44,7 protsenti olid lapsed. Võrreldes eelnenud nädalaga arstide poole pöördunute arv oluliselt ei muutunud, edastas terviseamet.

Teadlased avastasid: see teesort hävitab rinnavähki

Rinnavähk on levinud haigus ja selle ravivõimalusi uuritakse teadusringkondades palehigis. Teadlased võtsid ette rohelise tee võimaliku kasuteguri ja avastasid, et mõnel seal sisalduvatel ühenditel on vähivastased omadused, vahendab Medical News Today.

Avokaadode söömisel tuleb praegu olla eriti ettevaatlik

Kui varasemalt on avokaadod olnud üsna ohutud viljad ja nende pesemine rohkem harjumuse küsimus, siis nüüd tuleks pesemata avokaadodesse suhtuda väga suure ettevaatusega. Vähemasti mõnda aega.

2019. aasta muudatused sotsiaalministeeriumi haldusalas

Perearsti nõuandetelefonilt 1220 hakkab saama isikustatud nõu.

Kui praegu on telefoninõuanne anonüümne, siis alates 2019. aasta 1. augustist tekib nõu andval perearstil võimalus näha inimese nõusolekul ka tema terviseandmeid – tehtud analüüse, määratud ravimeid ja põetud haigusi ning seeläbi täpsemat nõu anda. See võimaldab saada nõuandetelefonil tulevikus ka näiteks lühiajalist retseptipikendust juba väljakirjutatud ravimitele. 

 

Pohmelliravim, mis aitab jõulupidudest taastuda

Sydney toitumisnõustaja Jessica Sepel jagab Daily Mailis oma pohmelli raviva tooniku retsepti, ms koosneb viiest koostisainest.

Lisaks võid proovida Apotheka apteekides saadaval olevaid vahendeid nagu näiteks pohmelli leevendavad transdermaalsed plaastrid nimega Blue Morning Patches.

 

Retsept, mis võib aidata elada tervena 100-aastaseks

Levinud arvamuse kohaselt on tervis arsti või saatuse kätes, aga ennekõike sõltuvad tervena elatud aastad igaühe enda valikutest. 

Apteekides on vaktsineeritud juba 5000 inimest

Eesti Apteekide Ühenduse katseprojektis osalevates apteekides on kahe nädala jooksul gripi vastu vaktsineeritud rekordiliselt 5000 inimest.

Haige maja sündroomi infopäeval analüüsitakse hoone mõju inimese tervisele

 22. oktoobril on Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) infopäev, kus otsitakse vastust küsimusele, kuidas hoone võib põhjustada inimestel kehva enesetunnet, sagedast haigestumist ning madalat tööviljakust. Infopäev on tasuta ning registreeruda saab SIIN.

Kahes Apotheka apteegis saab samuti geenidoonoriks hakata

Eesti Vabariigi juubeliaastal kogutakse Geenivaramusse täiendavalt 100 000 inimese andmed. Tallinna Viru Keskuse ja Tartu Lõunakeskuse Apothekas saab vahemikus  17.–29. september hakata samuti geenidoonoriks.

Statistika: Ligi kolmandik Eesti lapsi sünnib haigena

Ligi kolmandikul vastsündinutest diagnoositi mullu juba sünnitusmajas mõni haigus, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud statistikast.

Udune nägemine võib olla tõsise haiguse märgiks

​Uduse nägemise põhjused võivad olla väga erinevad, alates silmade kuivusest ja lõpetades tõsiste haigustega.

Taruvaigu kasulik toime tervisele - oluline algaval viirustehooajal!

Taruvaik ehk proopolis on vaigutaoline mesilassaaduste kõrvalprodukt, mida mesilased kasutavad taruseinte tihendamiseks ja kindlustamiseks. See kaitseb mesilasperet viiruste, seente ja bakterite eest. Just samade omaduste tõttu on taruvaiku ka mitmetes apteegipreparaatides, räägib Apotheka apteeker Kerli Valge.


KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

22:15 09.09.2020

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.

Kasulikku