2020. aasta alguses avaldati teadustöö, mis tutvustas võimaliku ravi loomist kõigi teadaolevate gripitüvede vastu võitlemiseks. Juba enne seda oli sama rahvusvaheline uurimisrühm otsinud ka koroonaviirushaiguste ravi. Nende avastus toob rambivalgusse banaanid.
Stress on meie keha loomulik reaktsioon ning õiges koguses tuleb see meile kasuks. Liigne ja pidev stress paneb aga keha pinge alla ning vähendab vastupanuvõimet haigustele. Loe, millised on 7 nippi, kuidas stressitaset alandada ning enda keha haiguste eest kaitsta.
Käimas on vaimse tervise kuu, mis on seekord pühendatud tundetarkuse arendamisele. Kuu sündmused tipnevad esmaspäevasel vaimse tervise päeval, mis algab president Alar Karise ja Tartu Ülikooli kaasprofessori Jaan Aru tundetarkuse teemalise e-tunniga „Miks mu tunded mõnikord ajudele käivad“. Link on leitav Tagasi Kooli kodulehelt.
Kui migreeni esineb kuu jooksul neli episoodi või enam, tuleks hakata tegema ennetavat ravi, nendib neuroloog Toomas Toomsoo.
2021. aasta lõpu seisuga tegutses Eestis 1483 tervishoiuteenuse osutajat, neist 50 haiglat, 423 perearstiabi-, 481 hambaravi-, 342 eriarstiabi- ja 187 muud asutust, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud statistikast.
Kui alustada ninaõõne loputamist nõrga soolalahusega kaks korda päevas varsti pärast Covid-19 positiivset testi, võib see oluliselt vähendada haiglaravile sattumise riski, annavad meditsiiniteadlased teada.
Iga inimese kodusesse apteeki peaks kuuluma üks hea ja töökorras kraadiklaas. Apteegis on neid saadaval mitut sorti: tavalised, digitaalsed ja infrapuna termomeetrid. Nende kasutamine on küllaltki erinev, aga kõik on siiski mõeldud selleks, et mõõta inimese kehatemperatuuri. Millist kraadiklaasi eelistada ja kas mõni on täpsem kui teine?
Õige toitumine tugevdab immuunsüsteemi, aidates vastu seista viirushaiguste rünnakule. Toitumisterapeut Triin Muiste jagab õpetust, milliseid toitumisharjumusi sügis-talvele vastu minnes raudse tervise nimel juurutada.
Eestis on Euroopa Liidu liikmesriikidest kõrgeim suremus gripi tüsistustesse, mistõttu laiendatakse sel sügisel tasuta gripivaktsiini kättesaadavust.
Suvi hakkab vaikselt läbi saama ja üsna pea lähevad lapsed taas kooli ja lasteaeda. Et suvekuud on Covid-19 mõttes möödunud mullusega võrreldes väga leebelt, võiks ka ees ootav kooliaeg teadusnõukoja hinnangul minna koroonaviiruse leebema stsenaariumi taktis.
Sügise saabumisega algab taas periood, mil inimesed on rohkem tubased ja harrastavad pigem istuvamat eluviisi. Sellisest elustiilist tingitud seljavalu on üsna levinud ning selles pole tegelikult midagi erilist, kuid on olukordi, mil seljavalule tuleb hoopis tõsiselt tähelepanu pöörata.
Algatus „Septembris ei joo“ kutsub taas inimesi üles septembrikuus alkoholist pausi pidama ning tutvustab selle positiivseid mõjusid. Erinevate kriiside ning rahva majandusliku ja sotsiaalse ebakindluse tingimusis juhitakse tänavu muuhulgas tähelepanu, et alkopaus parandab lisaks füüsilisele ja vaimsele tervisele ka finantsseisu ja tööedukust.
Koroonavaktsiin võib pakkuda kaitset sümptomaatilise infektsiooni, raske haiguskulu ja surma eest, kuid see ei takista viiruse edasikandumist. Isegi täielikult vaktsineeritud inimestel on endiselt oht nakatuda koroonaga.
Kui lähedane inimene on hakanud veidralt ja ebatavaliselt käituma, unustama sõnu või näeb vaeva elementaarsete ülesannete lahendamisel, tuleks pöörduda arsti poole. Millised on ohumärgid?
Põletik on üks paranemisprotsessi oluline osa. Kuid kui see püsib, võib see kaasa aidata paljude keeruliste haiguste, sealhulgas II tüüpi diabeedi, südamehaiguste ja autoimmuunhaiguste tekkele.
Tartu ülikool on osaline rahvusvahelises uuringus, mille eesmärk on leida ja uurida täisealisi inimesi, kes ei ole SARS-CoV-2-ga nakatunud vaatamata lähedasele kokkupuutele covid-19 põdeva haigega. Esialgu otsitakse uuringusse vaktsineerimata inimesi.
Augustikuu esimesed seitse päeva on pühendatud ülemaailmselt imetamisele ja rinnapiimaga toitmisele, eesmärgiga rõhutada selle kasu nii imiku kui ema tervisele ja heaolule. 2021. aastal perearsti ja -õe jälgimisel olevast 12 768-st kuni üheaastastest lapsest oli kolmekuuselt ainult rinnapiima toidul 61 protsenti ja ühe aasta vanuselt sai tavatoidule lisaks rinnapiima 33 protsenti lastest, selgub värseklt avaldatud Tervise Arengu Instituudi statistikast.
Ja ongi august käes! Külmetushaigused juba ootavad nurga taga jahedamaid ilmasid. Suvepuhkuse ajal kogutud värsket energiat ja vitamiinivarusid ei jagu kahjuks igavesti. Igal sügisel, kui koolid ja lasteaiad taas avatakse, seisavad pered vastamisi terve rea külmetushaigustega. Kui üks pereliige haigestub, on üsna tõenäoline, et ta ei jää oma perekonnas ainukeseks. Kuidas sellist olukorda vältida või riski vähendada?
Babesioos ja erlihhioos on haigused, mida põhjustavad mikroskoopilised parasiidid Babesia ja Ehrlichia ning millesse võib nakatuda puugihammustuse kaudu.
Miks tunneme end puhkuse ajal sageli väsinuna, kogeme halba enesetunnet ning meeleolu kõikumist, selgitab uneõde Karin Bärengrub. Puhkuse ajaks on meil sageli planeeritud nii palju tegevusi, et uni muutub teisejärguliseks. Grillime hilisõhtul liha, lähme magama hilistel öötundidel ning põõname keskpäevani voodis - kõik see mõjutab und ja võimet välja puhata.
Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!
Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog, pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.
Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)
Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.