Artiklid

Pohmelliravim, mis aitab jõulupidudest taastuda

Sydney toitumisnõustaja Jessica Sepel jagab Daily Mailis oma pohmelli raviva tooniku retsepti, ms koosneb viiest koostisainest.

Lisaks võid proovida Apotheka apteekides saadaval olevaid vahendeid nagu näiteks pohmelli leevendavad transdermaalsed plaastrid nimega Blue Morning Patches.

 

Retsept, mis võib aidata elada tervena 100-aastaseks

Levinud arvamuse kohaselt on tervis arsti või saatuse kätes, aga ennekõike sõltuvad tervena elatud aastad igaühe enda valikutest. 

Apteekides on vaktsineeritud juba 5000 inimest

Eesti Apteekide Ühenduse katseprojektis osalevates apteekides on kahe nädala jooksul gripi vastu vaktsineeritud rekordiliselt 5000 inimest.

Haige maja sündroomi infopäeval analüüsitakse hoone mõju inimese tervisele

 22. oktoobril on Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) infopäev, kus otsitakse vastust küsimusele, kuidas hoone võib põhjustada inimestel kehva enesetunnet, sagedast haigestumist ning madalat tööviljakust. Infopäev on tasuta ning registreeruda saab SIIN.

Kahes Apotheka apteegis saab samuti geenidoonoriks hakata

Eesti Vabariigi juubeliaastal kogutakse Geenivaramusse täiendavalt 100 000 inimese andmed. Tallinna Viru Keskuse ja Tartu Lõunakeskuse Apothekas saab vahemikus  17.–29. september hakata samuti geenidoonoriks.

Statistika: Ligi kolmandik Eesti lapsi sünnib haigena

Ligi kolmandikul vastsündinutest diagnoositi mullu juba sünnitusmajas mõni haigus, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud statistikast.

Udune nägemine võib olla tõsise haiguse märgiks

​Uduse nägemise põhjused võivad olla väga erinevad, alates silmade kuivusest ja lõpetades tõsiste haigustega.

Taruvaigu kasulik toime tervisele - oluline algaval viirustehooajal!

Taruvaik ehk proopolis on vaigutaoline mesilassaaduste kõrvalprodukt, mida mesilased kasutavad taruseinte tihendamiseks ja kindlustamiseks. See kaitseb mesilasperet viiruste, seente ja bakterite eest. Just samade omaduste tõttu on taruvaiku ka mitmetes apteegipreparaatides, räägib Apotheka apteeker Kerli Valge.

Leedu lubab ravimeid müüa poodides ja tanklates – kas nii võiks olla ka Eestis?

Leedu seim otsustas, et teatud käsimüügiravimeid võib müüa ka väljaspool apteeke. Kas see võiks nii olla ka Eestis, rääkis Med24-le ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp.

Soojad ilmad panevad sinivetika vohama: kuidas mürgistust ära tunda?

Läänemeres on sinivetikad pidevalt olemas. Kui on meretuul siis on ka oht, et vetikad uhutakse randa ning vesi ei ole supluseks sobilik. Kuidas mürgistus ära tunda ning millega sümptomeid leevendada?

Terviseamet peatas alternatiivset vähiravi pakkunud ettevõtte tegevuse

Terviseamet algatas juulis menetluse ettevõtte suhtes, kes pakkus raha eest tõendamata mõjuga nii-nimetatud energoinformatsioonilist onkoloogilist ravi, reklaamides oma tegevust ka ühe ajalehe  kaudu.

Eestlased huvituvad üha enam viljatusravist

Ravimiameti andmetel teostati Eestis eelmisel aastal pea 3000 viljatusravi tsüklit, mis on viie protsenti rohkem kui aasta varem, ja enamasti rahastavad patsiendid viljatusravi ise. 

USAs lubati müügile uudne migreeniravim, mis võib jõuda Euroopassegi

USA ravimiamet andis eelmisel nädalal müügiloa esimesele profülaktilisele migreeniravimile, mis vähendab miljoneid inimesi vaevava tõsise terviseprobleemi sümptomeid.

Uuring: Iga neljas 1. klassi laps on ülekaalus või rasvunud

Iga neljas 1. klassi laps Eestis on ülekaaluline või rasvunud, selgub 25. aprillil 2018 esitletud laste rasvumise seireuuringust.

Kevadel tasub ettevaatlik olla nii rabarberi kui karulaugu söömisel

Terviseamet tuletab seoses soojade ilmade saabumisega meelde, et mürgised kevadtaimed võivad meile tuntud söögitaimedele sarnaneda. 

Põlva ja Valga haiglate sünnitusosakonnad suletakse

2018. aasta sügisel suletakse Põlva Haigla ja Valga Haigla sünnitusosakonnad ning sünnitajad peavad edaspidi minema Tartusse või Võrru.

Õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida

Lumi on veel maas, kuid ometi on õige aeg hakata mõtlema puukidele, kes on peagi liikvel. Praegu on ka hea aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida. 

Looduslik abi laste nahaprobleemidele

Eesti turule on jõudnud mujal Euroopas väga suurt poolehoidu saavutanud Linea MammaBaby looduslikud tooted, mis sobivad igapäevaseks kehahoolduseks ja aitavad leevendada eri nahaprobleeme. Tooted sobivad kogu perele. Linea Mammababy kehahooldusvahendid on leevendust pakkunud paljudele väikelaste nahamuredele. 

Juuste ja peanaha probleemidele saab abi looduslikest toodetest

Tuhanded Eesti naised on erinevatele juuste ja peanahaga seotud probleemidele lahenduse leidnud Linea Natura juuksehooldustoodetest, mis pärinevad Itaaliast. Nende imeliste vahendite taga on väike perefirma, kes võtnud südameasjaks, et tooted oleks võimalikult puhta koostisega, kuid siiski mõjuvad ja oma eesmärki täitvad. Juuksed on väga oluline osa paljude enesetunde mõjutamisel ja välimuses ning seega on tähtis, et juuksed oleks terved ja peanahk korras. Juustega seotud murekohti on palju, järgnevalt käsitleme enamlevinud probleeme ja võimalikku abi. 

 

Hambaravihüvitis puust ja punaseks

1. juulist kehtib igale ravikindlustusega täiskasvanule aastas vähemalt 30-eurone hambaravihüvitis. Kuna summa ei kandu üle järgmisesse kalendriaastasse, tasub tänavune hüvitis enne aasta lõppu ära kasutada.


KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

14:52 15.08.2019

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.

Kasulikku