Küsi arstilt

Jäsemed

Õlaliiges hommikuti ei taha hästi liikuda

Tere. 2aastat tagasi oli jalgratta õnnetus kus kukkusin paremale õlale.Ja peale seda on õlas valu ja just hommikuti.Hommikuti on jube valus enne kui õlg jälle normaalselt liikuma saab.Sest hommikuti on jube piin kuna õlg on kange ja jube valus.Kas see õla jama võib ka aastatega halvemaks minna.Teid ette tänades .Kaido

Hea küsija: Alustame ikka iseendast – hommikuti ei pane enne riidessegi kui õlg korralikult soojaks muditud ja siis ravivõimlemine. Päeva jooksul pidev õla mudimine ja püüame haige õla küünarnukki hoida vastu keret. Õhtul määrime 5% Diclac geeliga. Veel parem aeg maha võtta ja sõita nädalaks Haapsallu sanatooriumisse mudaravile. Kui ka siis tulemuseta peate end ortopeedi vastuvõtule registreerima.

Õlg

Tervist ! Olen 20 aastane noormees ja pool aastat tagasi avastasin enda õlas imeliku suure muna. Lõõb välja eriti siis kui tõsta õlgu. On käidud MRT uuringul, rõntgenis ja EMG uuringul, mis ei näidanud midagi. Muna on paremal pool õlas. See muna, mis on tekkinud ei tekita valu, ei sega liikumist aga samas muudab kohe keha iseärasusi. Milles võib olla probleem ?

Hea küsija: Tegu võib olla mõne healoomulise kasvajaga. Kas siis kõhrelisest koest lähtuva või lipoomiga. Igal juhul ei kujuta need mingit ohtu tervisele ja kui muutuvad segavaks, siis võimalik kirurgiliselt eemaldada.

Pinged, nõrkus käte ja jalgade lihastes

Olen 73 aastat vana. Siiani mul kroonilisi haigusi ei ole olnud, ravimeid regulaarselt ei ole kasutanud, kehakaal normaalne. Mulle on tehtud kaeladiski ja karpaalkanalite operatsioonid. Juba kolmandat aastat järjest käin võimlemas 2x45 min nädalas. Juba üle poole aasta kestel tekivad mul pinged ja ka nõrkustunne lihastes, viimasel ajal ka valutunne, õlavöötmest labakäteni, mis levivad siis mööda külgi reitest labajalgadeni. Tekivad need enamasti asendi muutmisel või püsti tõusmisel istumisasendist diivanil või ka lamamisasendist. Käies ja püstiolekus üldjuhul seada ei ole. Samas olen viimasel ajal täheldanud kaalu langust (toitumis- ja liikumsharjumisi muutmata) ja nt reite (mis on eriti kanged ja painutamisel valulikud) olulist ümbermõõdu vähenemist. Neuroloog määras kaela ja õlavöötme, samuti aju MRT. Nende uuringutega ei leitud nähte, mis põhjustaksid sellised sümptomeid, mida kirjeldasin. Kas peaksin nüüd kahtlustama lihaste kärbumist? Millise eriala arsti poole peaksin diagnoosi ja võimaliku ravi saamiseks pöörduma? Teid ette tänades, Murelik patsient

Rõõm kuulda, et Teid on nii põhjalikult uuritud. Küsiksin juurde kas on uuritud ka teatud ainevahetushaigusi (Kaltsiumi, magneesiumi) ja ka neerude funktsiooni?

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr. Imre Rammul ja dr. Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr. Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)