Artiklid

5 ALTERNATIIVI IBUPROFEENILE EHK 5 LOODUSLIKKU VALUVAIGISTIT

Hiljutised uuringud paljastavad, et pikaajaline ibuprofeeni ja diklofenaki kasutamine on kehale kahjulik ning soodustab südameinfarkti. Valu on valu ning selle tekkimisel on selle vaigistamine esimeseks prioriteediks. Mis oleks alternatiiviks massiliselt kasutatavale ibuprofeenile?

 

Muudatused laste vaktsineerimises

Sotsiaalministeerium esitas kooskõlastusringile immuniseerimiskava määruse eelnõu, millega lükkub edasi laste vaktsineerimine B-hepatiidi vastu ja hakatakse tütarlapsi vaktsineerima inimese papilloomviiruse vastu. Uue immuniseerimiskavaga võetakse kasutusele uus väikelaste liitvaktsiin, millega saab samaaegselt vaktsineerida kuue haiguse vastu: difteeria, teetanus, läkaköha, lastehalvatustõbi, B-tüübi hemofiilusnakkus ja B-viirushepatiit.

10 olulist märki, et su keha on hädas

|Autor: Erik Orgu blogi

Inimkeha on keeruline mehanism, milles toimuvad samaaegselt mitmed protsessid, aga ka individuaalsed protsessid.

Kui midagi on halvasti, siis annab keha sellest varakult märku, kuid pahatihti neid varajasi märguandeid eiratakse. Tegutsema asutakse alles siis, kui on liiga hilja. Rahu! Ma ei mõtle siinkohal kõige hullemat. Ülekaal näiteks on ilmne märguanne, et midagi on valesti!

Siin on 10 olulist märki, mida ei tasuks eirata.

Nina-kõrva-kurguarst: loputajad pesevad nina limaskesta kaitsekihi välja

|Autor: Postimees

Loputamisel niiskuse tekitatud vaevusi leevendav tunne ninas on petlik ning seda ei saa käsitleda raviefektina, mistõttu on ninaloputamisest kujunenud tänapäeval suurem sõltuvus, kui seda on olnud nohuravimid, tõdes nina-kõrva-kurguarst Oliver Vaide.

Ärevushäire all kannatab vähemalt 10% inimestest

|Autor: Postimees

Uuringud näitavad, et elu jooksul kannatab ärevushäire all vähemalt kümme protsenti inimestest, kuid kaugeltki mitte kõik selle haigusega kimpus olijad ei pöördu ravi saamiseks arsti juurde. Sageli esineb ärevust näiteks sportlastel, kes peavad pidevalt teistega võistlema.

Ärevushäire tunnused:

  • ülemäärane muretsemine
  • unehäired 
  • lihaspinged
  • rahutustunne
  • keskendumisraskused
  • kergesti väsimine
  • ärrituvus

Ülemaailmne vähipäev tuletab meelde ennetuse olulisust

|Autor: Tervise Arengu Instituut

Laupäeval, 4. veebruaril tähistatakse kogu maailmas vähipäeva. Kuna vähihaigestumuse suurenemine nii Eestis kui mujal maailmas jätkub, on oluline meelde tuletada, et igaüks saab anda panuse vähist tingitud haiguskoormuse vähendamisse. Eestis haigestub pahaloomulistesse kasvajatesse aastas ligi 8500 inimest.

13 ohumärki sellest, et sa ei joo piisavalt vett

|Autor: Delfi

Igaüks, kes on tundnud vee rahustavat, värksendavat ja turgutavat mõju, teab, et lihtne klaasike vett pakub mõnikord palju enam naudingut kui tassitäis kohvi või pudel mõnda kihisevat karastusjooki. Hoolimata selle teadvustamisest, ei joo siiski paljud meist igapäevaselt piisavas koguses vett (soovitatav kogus päevas on keskmiselt 3 liitrit mehe ja 2,2 liitrit naise kohta), vahendab Lifehack.org.

 

Värvilised puuviljad alandavad vähiriski

|Autor: Postimees

Apelsinides, paprikates ning teisteski puu- ja köögiviljades leidub ühendit, mis aitab ära hoida suitsetamisega seotud kopsuvähki teket.

Vastakaid arvamusi põhjustav abort

|Autor: Postimees

Abordiga seotud teemad on alati põhjustanud eriarvamusi. Kui sugu ja vanus inimeste seisukohti abordi suhtes eriti ei mõjuta, siis märkimisväärne vahe on eestikeelsete ja venekeelsete kodanike arvamuse vahel. 

Kohtla-Järve kool sulges viiruste tõttu uksed

|Autor: Postimees

Täna hommikul võttis Kohtla-Järve Tammiku põhikooli juhtkond vastu otsuse kool ajutiselt sulgeda, sest viirustesse haigestunud olid suur osa õpilastest ja õpetajatest. Kool on suletud 25. kuni 27. jaanuarini. Otsuse kooskõlastas kool terviseametiga vastavalt nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadusele.

Need tervisega seotud uskumused unusta ära!

|Autor: Postimees

Ammustest aegadest on rahva seas levinud erinevad tervisega seotud uskumused, kuid tasub meeles pidada, et kõik neist ei pruugi paika pidada. Siin on ära toodud neli sellist.

Läti kuulutas välja gripiepideemia, Eesti seda ei tee

Kõige rohkem esines grippi Jekabpilsis, kus oli 100 000 elaniku kohta 194,7 juhtu, kirjutab LETA. Gripiepideemiaks nimetamise läve ületasid samuti Jurmala, Riia ja Liepaja linna haigusjuhtude arv. Uusi grippi haigestumisi registreeriti eelmisel nädalal veel Daugavpilsis, Jelgavas ja Ventspilsis. Läti haiguste ennetamise ja tõrje keskus kuulutas välja selle talve gripiepideemia, sest neljas linnas teatati enam kui sajast gripijuhtumist 100 000 elaniku kohta.

Ülekoormuse märgid

|Autor: Postimees

Stress võib tervist tõsiselt kahjustada, mistõttu on kasulik teada, millal tuleks tööle pidurit tõmmata ja lõõgastuda.

Pärast stressirohket päeva töölt koju tulles võib inimest piinata peavalu, kuid kaua kestev stress võib põhjustada südameprobleeme, hingamisraskusi ja muuta juba olemasolevad haigused raskemaks, kirjutab Business Insider. Järgmised 11 märki näitavad, et peaksid endale puhkust andma, sest muidu on oht kiiresti vanaks ja koledaks muutuda või raskelt haigeks jääda.

 

Kui tõhus on raseduse vältimisel viljakusmonitor?

Viimasel ajal on ka Eestis populaarsust koguma hakanud uus rasestumisvastane vahend viljakusmonitor. Rasestumisvastase vahendi valikul kehtib põhimõte, et endale sobiva vahendi valib selle kasutaja, kes peaks eelnevalt kursis olema kõigi võimaluste plusside ja miinustega, sealhulgas tõhususega, selgitab naistearst Kai Haldre.

Tallinna lastehaigla suleb külastajatele uksed

Tallinna lastehaigla infektsioonikontrolli komitee annab teada, et alates 6. jaanuarist 2017 on haigla külastajatele suletud seoses gripi ja teiste ägedate viirushaiguste leviku sagenemise tõttu.

Pakke haiglas ravil viibivatele lastele võtab vastu informatsioonitöötaja iga päev kell 8–20, teatas lastehaigla.

Tallinna lastehaigla vastsündinute ja imikute osakond on külastajatele suletud juba 2016. aasta 2. detsembrist.

Grippi haigestumine

Aasta 50. nädalal (12.-18.12.2016) hakkas märgatavalt kasvama gripilaadsete ja teistesse ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumiste arv.

Arstide poole pöördus 4337 haigestunut, seda oli 14 protsenti enam kui nädal varem. Grippi haigestunute arv samal ajal kolmekordistus, teatas terviseamet oma kodulehel. 


Sinakasmustad sünnimärgid tuleks lasta üle kontrollida

15:27 18.09.2017

Ülemäärane päevitamine on kaasa toonud nahavähi sagenemise. Mida sünnimärkide puhul tähele panna, räägib nahaarst Külli Paasik.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater (dr. Imre Rammul) ja perearstid.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Laste mängutoad