Artiklid

Suur teadusavastus - stress põhjustabki vähki, aga üks vitamiin pakub kaitset

Hiirte peal tehtud teadusuuring avas tagamaad, kuidas krooniline ehk pikka aega kestev pidev stress tõukab tagant vähi teket. Inimeste vähijuhtumid andsid kinnitust. Teadlased leidsid ka aine, mis võib stressi laostava mõju eest kaitsta.

Gripi haripunkt

Grippi ning hingamisteede viirushaigustesse on nakatunud tuhandeid inimesi, intensiivravile satuvad aga riskirühma kuuluvad väikelapsed ning kroonilisi haigusi põdevad eakad. Eelmisel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti poole 5978 inimest, neist 44,7 protsenti olid lapsed. Võrreldes eelnenud nädalaga arstide poole pöördunute arv oluliselt ei muutunud, edastas terviseamet.

Teadlased avastasid: see teesort hävitab rinnavähki

Rinnavähk on levinud haigus ja selle ravivõimalusi uuritakse teadusringkondades palehigis. Teadlased võtsid ette rohelise tee võimaliku kasuteguri ja avastasid, et mõnel seal sisalduvatel ühenditel on vähivastased omadused, vahendab Medical News Today.

Avokaadode söömisel tuleb praegu olla eriti ettevaatlik

Kui varasemalt on avokaadod olnud üsna ohutud viljad ja nende pesemine rohkem harjumuse küsimus, siis nüüd tuleks pesemata avokaadodesse suhtuda väga suure ettevaatusega. Vähemasti mõnda aega.

2019. aasta muudatused sotsiaalministeeriumi haldusalas

Perearsti nõuandetelefonilt 1220 hakkab saama isikustatud nõu.

Kui praegu on telefoninõuanne anonüümne, siis alates 2019. aasta 1. augustist tekib nõu andval perearstil võimalus näha inimese nõusolekul ka tema terviseandmeid – tehtud analüüse, määratud ravimeid ja põetud haigusi ning seeläbi täpsemat nõu anda. See võimaldab saada nõuandetelefonil tulevikus ka näiteks lühiajalist retseptipikendust juba väljakirjutatud ravimitele. 

 

Pohmelliravim, mis aitab jõulupidudest taastuda

Sydney toitumisnõustaja Jessica Sepel jagab Daily Mailis oma pohmelli raviva tooniku retsepti, ms koosneb viiest koostisainest.

Lisaks võid proovida Apotheka apteekides saadaval olevaid vahendeid nagu näiteks pohmelli leevendavad transdermaalsed plaastrid nimega Blue Morning Patches.

 

Retsept, mis võib aidata elada tervena 100-aastaseks

Levinud arvamuse kohaselt on tervis arsti või saatuse kätes, aga ennekõike sõltuvad tervena elatud aastad igaühe enda valikutest. 

Apteekides on vaktsineeritud juba 5000 inimest

Eesti Apteekide Ühenduse katseprojektis osalevates apteekides on kahe nädala jooksul gripi vastu vaktsineeritud rekordiliselt 5000 inimest.

Haige maja sündroomi infopäeval analüüsitakse hoone mõju inimese tervisele

 22. oktoobril on Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) infopäev, kus otsitakse vastust küsimusele, kuidas hoone võib põhjustada inimestel kehva enesetunnet, sagedast haigestumist ning madalat tööviljakust. Infopäev on tasuta ning registreeruda saab SIIN.

Kahes Apotheka apteegis saab samuti geenidoonoriks hakata

Eesti Vabariigi juubeliaastal kogutakse Geenivaramusse täiendavalt 100 000 inimese andmed. Tallinna Viru Keskuse ja Tartu Lõunakeskuse Apothekas saab vahemikus  17.–29. september hakata samuti geenidoonoriks.

Statistika: Ligi kolmandik Eesti lapsi sünnib haigena

Ligi kolmandikul vastsündinutest diagnoositi mullu juba sünnitusmajas mõni haigus, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud statistikast.

Udune nägemine võib olla tõsise haiguse märgiks

​Uduse nägemise põhjused võivad olla väga erinevad, alates silmade kuivusest ja lõpetades tõsiste haigustega.

Taruvaigu kasulik toime tervisele - oluline algaval viirustehooajal!

Taruvaik ehk proopolis on vaigutaoline mesilassaaduste kõrvalprodukt, mida mesilased kasutavad taruseinte tihendamiseks ja kindlustamiseks. See kaitseb mesilasperet viiruste, seente ja bakterite eest. Just samade omaduste tõttu on taruvaiku ka mitmetes apteegipreparaatides, räägib Apotheka apteeker Kerli Valge.

Leedu lubab ravimeid müüa poodides ja tanklates – kas nii võiks olla ka Eestis?

Leedu seim otsustas, et teatud käsimüügiravimeid võib müüa ka väljaspool apteeke. Kas see võiks nii olla ka Eestis, rääkis Med24-le ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp.

Soojad ilmad panevad sinivetika vohama: kuidas mürgistust ära tunda?

Läänemeres on sinivetikad pidevalt olemas. Kui on meretuul siis on ka oht, et vetikad uhutakse randa ning vesi ei ole supluseks sobilik. Kuidas mürgistus ära tunda ning millega sümptomeid leevendada?

Terviseamet peatas alternatiivset vähiravi pakkunud ettevõtte tegevuse

Terviseamet algatas juulis menetluse ettevõtte suhtes, kes pakkus raha eest tõendamata mõjuga nii-nimetatud energoinformatsioonilist onkoloogilist ravi, reklaamides oma tegevust ka ühe ajalehe  kaudu.

Eestlased huvituvad üha enam viljatusravist

Ravimiameti andmetel teostati Eestis eelmisel aastal pea 3000 viljatusravi tsüklit, mis on viie protsenti rohkem kui aasta varem, ja enamasti rahastavad patsiendid viljatusravi ise. 

USAs lubati müügile uudne migreeniravim, mis võib jõuda Euroopassegi

USA ravimiamet andis eelmisel nädalal müügiloa esimesele profülaktilisele migreeniravimile, mis vähendab miljoneid inimesi vaevava tõsise terviseprobleemi sümptomeid.

Uuring: Iga neljas 1. klassi laps on ülekaalus või rasvunud

Iga neljas 1. klassi laps Eestis on ülekaaluline või rasvunud, selgub 25. aprillil 2018 esitletud laste rasvumise seireuuringust.

Kevadel tasub ettevaatlik olla nii rabarberi kui karulaugu söömisel

Terviseamet tuletab seoses soojade ilmade saabumisega meelde, et mürgised kevadtaimed võivad meile tuntud söögitaimedele sarnaneda. 


KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

13:00 12.10.2020

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.