Juba 1918–1920 möllanud gripipandeemia ajal pandi tähele, et grippi põdenutel oli südameinfarktijärgne prognoos parem. Ka mitmetes hilisemates uuringutes on leitud, et gripivaktsiini manustamine vähendab kardiovaskulaarset riski, kirjutab Eesti arstide liidu ajaleht.
Hea uni aitab ennetada mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas kroonilisi haiguseid, neuroloogilisi häireid ja enneaegset vananemist. Uni hoiab töökorras inimese aju, seedimise ning toetab immuunsüsteemi. Teadlaste hinnangul peaks öösel magama seitse kuni üheksa tundi.
«Mikrotoitained ja vitamiinid on väga olulised immuunsüsteemi jaoks ja viirusnakkuste ärahoidmisel. Samas nende üleliigsest manustamisest reeglina kasu pole,» selgitab Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson.
Jaanuarist täieneb haigekassa rahastatavate ravimite nimekiri uute ravimitega ning laiendatakse nii ravimeid saavate patsientide hulka kui tehakse ka mõned senised haiglas kasutusel olnud ravimid kättesaadavaks apteegis.
Maailma teadlaste esimesed uuringud koroonaviiruse uue tüve omikroni omaduste kohta räägivad sellest, et selle vastu ei aita eraldivõetuna tavavaktsineerimine ega läbipõdemine, kuid kaks gruppi inimesi paistavad olevat hästi kaitstud, leiab Tartu ülikooli rakendusviroloogia professor Andres Merits.
Euroopa Ravimiamet (EMA) andis esmaspäeval soovituse kasutada raskete Covid-19 sümptomitega haiglas viibivate täiskasvanute raviks põletikuvastast ravimit.
Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel tervise- ja tööministri ettepanekuid kõiki Eestis kasutatavaid vaktsiine hõlmava vaktsiinikindlustuse loomiseks. Esimesena lähevad sinna alla koroonavaktsiinid.
Personaalmeditsiini eesmärk on leida igale inimesele võimalikult individuaalne ennetus- või raviplaan, analüüsides inimese geneetilisi andmeid koos teiste tervise- ja keskkonna-andmetega. 3. detsembril toimub Tartus hübriid-vormis seminar “Personaalmeditsiin – teadusest praktikasse”.
Uuringutega on tõestatud, et halb suuõõne tervis – levinud hambakaaries ja periodondi haigused – komplitseerib paljude haiguste kulgu ja on ka krooniliste haiguste riskiteguriks, vahendab Eesti arstide liidu ajaleht.
Yale'i ülikooli teadlased on välja töötanud uudse vaktsiini, mis pakub merisigadele kaitset borrelioosi põhjustava bakteriga nakatumise eest ja võib võidelda ka teiste puukide kaudu levivate haigustega.
Eelmise aasta märtsikuust alates on tervishoiuteenuse osutajad lisaks tavavastuvõttudele teinud ka kaugvastuvõtte ning kuna kõige tõhusam on kaugvastuvõtt üle videosilla, julgustab haigekassa patsiente ka ise tervishoiutöötajalt videovastuvõttu küsima.
Euroopa Ravimiamet (EMA) kiitis neljapäeval heaks kaks Covid-19 antikeharavimit, millega loodetakse peatada sümptomite teke nakatunud inimestel.
Valitsus kiitis neljapäeval heaks rahvatervishoiu seaduse eelnõu, mis muu hulgas seab alates 2023. aasta suvest keelu alla 18-aastastele tätoveerimis- ja solaariumiteenuse pakkumisel.
Montréali ülikooli keemiaosakonna professorid Joelle Pelletier ja Jean-François Masson tundsid huvi alauuritud rühma vastu: inimesed, kes nakatusid koroonaviirusega, kuid ei sattunud haiglasse.
Esmaspäeval 1.novembril algava meeste tervise kuu puhul kutsub «Pikema sõpruse päev» taas Eesti mehi üles leidma novembris aega enda ja sõprade jaoks, et tervist kontrollida ja seejärel ühiselt üks meeldejääv päev veeta.
Peale Covid-19 põdemist kaebavad inimesed sageli kognitiivse düsfunktsiooni üle, mida kirjeldatakse ka nagu aju oleks udu sees. Uuringust ilmnes, et üle poole aasta möödumisel Covidi põdemisest on veerandil inimestest mõõdetavaid probleeme mäluga ja igal viiendal kuni kümnendal häiritud muud funktsioonid.
WHO esitas Covid-19 järgse seisundi definitsiooni. Sagedasemateks kaebusteks on väsimus, hingeldus ja kognitiivsed häired, kuid võivad esineda ka muud sümptomid, mis mõjutavad igapäevast toimetulekut, vahendab Eesti arstide liidu ajakiri.
Globus pharyngis on ebameeldiva aistingu ladinakeelne nimi, mis viitab sellele, et justkui oleks midagi kurku kinni jäänud. Samal ajal olete kindel, et te pole midagi üleliigset alla neelanud ja söögitorus pole mingeid võõrkehi.
Esimene spetsiifiline viirusevastane ravim ootab müügiluba — tootja on andnud ravimiametitele ülevaate efektiivsusest ja ohutusest, imendumisest, eritumisest, koostoimtest, kõrvaltoimetest, tootmisprotsessist ja veel paljust muust, ja ravimiametid hindavad ravimi riski-kasu suhet.
Septembris toimus Tervise Arengu Instituudi (TAI) kampaania „Septembris ei joo“, millega kutsuti kõiki eestimaalasi septembrikuus alkoholist puhkama. Sel aastal osales kampaanias hinnanguliselt 51 550 inimest! Uuri Apotheka netiapteegist, kuidas toetada keha alkoholikahjustustest taastumisel.
Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!
Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog, pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.
Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)
Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.