Artiklid

Odav kodune vahend aitab koroonast lahti saada

kolmapäev, 14 september
Allikas: Postimees

Kui alustada ninaõõne loputamist nõrga soolalahusega kaks korda päevas varsti pärast Covid-19 positiivset testi, võib see oluliselt vähendada haiglaravile sattumise riski, annavad meditsiiniteadlased teada.

Teadurite sõnul saab lihtsat tehikat kasutada kodus, segades pool teelusikatäit soola ja söögisoodat tassitäie keedetud või destilleeritud veega, kallates segu seejärel ninaloputuskannu, vahendab Medical Xpress. See on nende sõnul ohutu, tõhus ja odav viis vähendada raske haigestumise tõenäosust ja suremust koroonaviirusnakkuse tõttu, millel võib olla oluline mõju rahvatervisele.

«Ütleme nii kiirabis kui kirurgias – reostuse kõrvaldab lahjendamine,» ütleb dr Amy Baxter, Augusta ülikooli Georgia meditsiinikolledži haigla erakorralise meditsiini arst ja ajakirjas Ear, Nose & Throat Journalilmunud uuringu peamine autor.

«Andes ninakõrvalkoobastele täiendavat niisutust, muudab see nende funktsiooni paremaks,» lisab arst.

«Kui kehas on saasteaine, siis mida rohkem te seda välja loputate, seda paremini saate vabaneda mustusest, viirustest ja kõigest muust,» ütleb Baxter.

«Võrreldes meie kontrollrühmaga vähenes haiglaravi ja surmajuhtumite arv 8,5 korda,» sõnab Georgia meditsiinikolledži erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Richard Schwartz. «Mõlemad on üsna olulised lõpp-punktid.»

Uurijad väidavad, et nende uuritud vanem ja kõrge riskiga populatsioon – kellest paljudel olid varasemad haigusseisundid, nagu rasvumine ja hüpertensioon – võivad lihtsast ja odavast praktikast kõige rohkem kasu saada.

Uuringus osalenud 79-st 55-aastasest ja vanemast inimesest sattus haiglasse vähem kui 1,3 protsenti ja ei surnud kedagi. Uuritavad registreeriti uuringusse 24 tunni jooksul pärast Covid-19 positiivse testi andmist ajavahemikus 24. september kuni 21. detsember 2020.

Inimesi jälgiti 28 päeva, mille jooksul sattus üks nendest haiguse tõttu haiglasse ja teine ​kiirabisse, kuid teda ei võetud haiglasse.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:50 09.02.2022

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.