Artiklid

Koroona vastu näitab tõhusust üllatav aine

esmaspäev, 07 märts
Allikas: Postimees

Täisväärtuslikku und soodustav melatoniin on jõudnud ka koroonaviirust uurivate teadlaste huviorbiiti. Mil moel võib ainest kasu olla, kirjutab Tallinna tehnikaülikooli emeriitdotsent Tiiu Liebert.

Üldiselt peetakse melatoniin pikaajalist kasutamist ohutuks, kuid mõningatel inimestel võib melatoniin põhjustada kõrvaltoimeid, sealhulgas peavalu, unisust, pearinglust ja iiveldust. Melatoniini ei soovitata rasedatele, imetavatele emadele ega rasedust planeerivatele naistele. Melatoniin võib võimendada või nõrgeatada mõningate ravimite toimet, mistõttu kui võtate ravimeid, on vaja enne melatoniini kasutamist konsulteerida perearstiga.

Melatoniin ja koroona

Lisaks sellele, et melatoniin alandab vererõhku, on see ka tugev antioksüdant (vabade radikaalide püüdja) ja põletikuvastane aine. Kuna koroonaviirus võib põhjustada põletikulisi protsesse ja oksüdatiivset stressi, siis on uuritud kas melatoniin aitab ennetada koroonasse nakatumist ja selle ravi.

USA-a asuva Clevelandi kliiniku teadlased on keskendunud melatoniini mõju uurimisele koroonale. Vastavalt Clevelandi kliiniku uuringule võib melatoniin aidata ennetada koroonat või aidata ravida seda oma antioksüdantse ja põletikuvastase toime tõttu. Teadlased leidsid, et melatoniin vähendas uuringus osalejate tõenäosust haigestuda koroonasse 28 protsenti. Mustanahaliste osalejate seas vähenes nakatumise tõenäosus isegi 52 protsenti.

Loe edasi: https://tervis.postimees.ee/7470654/koroona-vastu-naitab-tohusust-ullatav-aine#_ga=2.83633302.1045131186.1646581069-588410877.1598289026 

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:50 09.02.2022

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.