Artiklid

Rekordnakatumised ja looduslik immuunsus?

esmaspäev, 10 jaanuar

Koroona omikrontüve levides nakatub Eestis iga päev juba tuhatkond inimest. Välismaal, kus omikron on laamendanud veidi pikemalt, püstitatakse aga juba enneolematuid nakatumisrekordeid. Sama ootab tõenäoliselt Eestit, ent teadlaste hinnangul võib sellest leida ka midagi head.

Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor, endine teadusnõukoja liige Krista Fischer selgitas, et nooremad täielikult vaktsineeritud inimesed nakatuvad järjest sagedamini. Teadlase sõnul on seejuures oluline tähele panna, et need, kes saanud kolmanda vaktsiinisüsti ehk tõhustusdoosi, peaaegu ei nakatu. Seevastu need, kellel on kaks vaktsiinisüsti ning viimasest pookimisest omajagu aega möödas, nakatuvad sama suure tõenäosusega kui vaktsineerimata inimesed. «See torkab eriti hästi silma just noorte seas,» lausus Fischer.

Piirangutest loobumine aastavahetuseks võis kasvatada koroonaga nakatumist, kuid omikrontüvi tähendaks nakatumise kiiret kasvu selletagi. «Nakatumine kasvab pidevalt – viimasel seitsmel päeval on nakatumine tõusnud üle 50 protsendi varasema seitsme päevaga võrreldes,» osutas Fischer.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:50 09.02.2022

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.