Artiklid

Covid-19 sümptomid on muutunud

reede, 07 jaanuar
Allikas: Postimees

Kui varem kaevati haistmis- ja maitsmismeele kadumise üle, siis nüüd on nähuks peavalu, nõrkus ja nohu, ütleb Läti perearstide liidu juht Sarmite Veide.

Arstid on tähele pannud, et viimasel ajal nakatuvad koroonaviirusega peamiselt vaktsineerimata noored. Kui nad elavad vanema põlvkonnaga koos, haigestuvad vaktsineerimisele vaatamata ka need ja nende haiguse kulg on reeglina raskem.

Tugevdava vaktsiiniannuse kohta ütles Veide, et selle vastu tunnevad huvi need, kes vaktsineerisid end innukalt kevadel. Sügiseste sundvaktsineeritute ülevaktsineerimise aeg ei ole aga veel saabunud.

Liidu juht kinnitas, et perearstid on valmis kutsuma patsiente ülevaktsineerimisele, kuid kardetavalt on haigestumise suurenemisega neil selleks vähem aega.

 

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:50 09.02.2022

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.