Artiklid

Covid-19 järgne seisund

kolmapäev, 27 oktoober

WHO esitas Covid-19 järgse seisundi definitsiooni. Sagedasemateks kaebusteks on väsimus, hingeldus ja kognitiivsed häired, kuid võivad esineda ka muud sümptomid, mis mõjutavad igapäevast toimetulekut, vahendab Eesti arstide liidu ajakiri.

WHO kaasatud ekspertide kokkuleppe kohaselt loetakse Covid-19 järgseks seisundiks olukorda, mille puhul tõendatud või tõenäolist SARS-CoV-2 infektsiooni põdenud isikutel esinevad haigussümptomid pärast haiguse ägeda perioodi möödumist veel kolme või enama kuu jooksul.

Sümptomid kestavad kahe või enama kuu vältel, võivad kujuneda uuesti pärast esialgset paranemist ägedast Covid-19 episoodist või püsida alates haigestumise algusest. Sümptomid võivad muutuda või korduda aja jooksul.

Covid-19 järgse seisundi definitsioon on esitatud eesmärgiga ühtlustada arusaamu haigusseisundist ja edendada uurimistööd haiguse olemuse ja ravivõimaluste selgitamiseks.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:50 09.02.2022

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.