Artiklid

Uuring: õigeaegselt ravimata depressioon läheb Eesti riigile maksma miljoneid eurosid aastas

kolmapäev, 29 september

Eestis uuriti esimest korda raviresistentse ehk ravile raskesti alluva depressiooni levikut, sellega seotud suitsiidide esinemissagedust ning haiguse mõju majandusele.

Uuringu tegi rakendusuuringute keskus Centar ning tulemused kinnitasid, et õigeaegse sekkumiseta kasvavad riigi kulud kordades. 

Piisavat ravi saanud depressiooni diagnoosiga patsientidele kulus riigil 2019. aastal kokku ligi 27 miljonit eurot. Tegelik depressiooniga seotud aastane kulu on aga oluliselt suurem, sest uuringus vaadeldi vaid piisavat ravi saanute rühma ning patsiente, kes said esmase diagnoosi aastail 2009–2019.

Ravile raskesti alluva depressiooniga patsiendile kulub kaks korda rohkem võrreldes nendega, kel ei ole raviresistentset depressiooni vormi. «Seega on nii inimlikkuse, aga ka otseselt riigi huvides, et me suudaksime depressiooni all kannatavatele inimestele pakkuda õigeaegselt vajalikku abi,» rõhutab uuringut konsulteerinud PERHi psühhiaatriakliiniku juht dr Ülle Võhma. 

Loe lisaks: https://elu24.postimees.ee/7348813/uuring-oigeaegselt-ravimata-depressioon-laheb-eesti-riigile-maksma-miljoneid-eurosid-aastas 

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:15 17.09.2021

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.