Artiklid

Algab HIV kiirtestimise nädal

kolmapäev, 27 november
Allikas: Postimees

27. november kuni 1. detsember toimub HIV kiirtestimise nädal. SA Koos HIV Vastu ja Tervise Arengu Instituudi (TAI) eestvedamisel saab sellel nädalal teha tasuta HIV kiirtesti Tallinnas, Tartus, Kohtla-Järvel, Paides, Pärnus, Saaremaal, Võrus ja Põlvas.

Igal aastal novembrikuu viimasel nädalal toimub üle-euroopaline HIV testimisnädal. Testimisnädala eesmärk on teadvustada laiemalt HIV testimise vajadust. Testimisnädalal kutsutakse inimesi üles eeskuju näitama ja testi tegema, et aidata pidurdada HIV levikut Eestis. Testimine võtab vaid mõne minuti. 

TAI nakkushaiguste ja narkomaania ennetamise keskuse vanemspetsialisti Iveta Tomera tõdeb: «Aastal 2018 registreeriti Eestis 190 uut HIV-i nakatumise juhtu, selle aasta 1. novembri seisuga on avastatud juba 150 uut HIV positiivset inimest. Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 10051 inimesel, sealhulgas AIDS 561 inimesel.»

SA Koos HIV Vastu juhi Vilja Toomasti sõnul on Eesti jätkuvalt koos Aafrika riikidega märgitud maailma kaardil punase riigina. Euroopas oleme uute HIVi juhtude poolest teisel kohal.

«Aastate jooksul on Eesti võitluses HIV-ga palju saavutanud, aga pikk tee on veel minna. Et saavutada vähemalt Euroopa keskmine tase tuleb testida, leida üles viirusekandjad ja suunata nad ravile. Ravimitega saab HI-viirust kontrolli all hoida, nii et edasi nakkumise oht on väga väike“ jätkas Toomast.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

12:00 01.11.2019

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.

Kasulikku