Artiklid

5 ALTERNATIIVI IBUPROFEENILE EHK 5 LOODUSLIKKU VALUVAIGISTIT

kolmapäev, 15 veebruar

Hiljutised uuringud paljastavad, et pikaajaline ibuprofeeni ja diklofenaki kasutamine on kehale kahjulik ning soodustab südameinfarkti. Valu on valu ning selle tekkimisel on selle vaigistamine esimeseks prioriteediks. Mis oleks alternatiiviks massiliselt kasutatavale ibuprofeenile?

 

Siin on mõned tõestatud toimega alternatiivid valuvaigistile:

Ingver – 2009. aastal läbiviidud uuring näitas, et ingveri kapslid (250 mg, neli korda päevas) on sama effektiivsed valuvaigistajad kui ibuprofeenid.

Omega-3 happed: 2006. aastal tehtud uuring tõestas, et omega-3 happed (vahemikus 1200-1400 mg päevaselt) on sama efektiivne artriidi valu vaigistaja kui ibuprofeen

India püha basiilik – Indias austatakse tulsit juba enam kui 5000 aastat – see on taim mis jahutab ning ravib keha, vaimu ja meelt. Taime karge ja värskendav lõhn mõjub ergastavalt – teeb vaimu selgeks ja meele virgeks ning kaitseb keha. Taim sisaldab rikkalikult antioksüdante, on antibakteriaalse ja viirusevastase toimega. Tulsit peetakse ka adaptogeeniks, mis aitab organismil paremini stressiga toime tulla, tasakaalustab keha ning tugevdab immunsüsteemi. Oma kõikide omaduste tõttu on tulsit nimetatud ka elueliksiiriks, mis pikendab eluiga ja toimiv noorendavalt.

Oliivi õli (oleocanthal) – Oliiviõli võib olla südamele sama kasulik kui aspiriin. Uurimine on näidanud, et oliiviõli põhiline koostisaine oleokantaal sisaldab samasuguseid aineid kui valuvaigistid, mida määratakse südamehaiguste puhul.

Ananass – on looduslik valuvaigisti. See sisaldab põletikuvastaseid ensüüme, mis leevendavad valu sääraste haiguste puhul nagu liigesepõletik, väidavad Readingi ülikooli teadlased.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

13:05 15.03.2019

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.

Laste mängutoad