Küsi arstilt

Psüühhilised haigused

Sinikad

Küsimus: Kannatan ärevushäire all ja sellest on tingitud unetus. Olen kasutanud juba aasta Mirzateni aga abi sellest pole. Ravi algul tekkisid sinikad kätele ja põie ümbruse veritsus, välja lõid veenid jalgadel. Arst tahab kirjutada Valdoxani. Kardan et tekivad jälle sellised kõrvaltoimed, sest ka Cipralexiga lõid veenid välja. Kas keegi oskab nõu anda.

Vastus: Mirtazapiin võib tõesti tekitada vere hüübivushäireid  (verevalumid) ja ka turseid, aga veenilaiendite teket ei saa sellega kohe kuidagi siduda. Valdoxan selliseid kõrvaltoimeid ei oma, aga mõningane risk kõrvaltoimete tekkimiseks on iga ravimiga. Kui hakkate ravimit tarvitama ja siis mingid seletamatud nähud ilmnevad, siis lihtsalt tuleb sellest raviarsti võimalikult ruttu informeerida.

Teie küsimustele vastavad psühhiaater-seksuoloog dr Imre Rammul, perearst dr Lauri Laas, psühholoog-seksuoloog-pedagoog Tõnu Ots

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)