Artiklid

Nina-kõrva-kurguarst: loputajad pesevad nina limaskesta kaitsekihi välja

neljapäev, 09 veebruar
Autor: Postimees
Allikas: Terviseuudised

Loputamisel niiskuse tekitatud vaevusi leevendav tunne ninas on petlik ning seda ei saa käsitleda raviefektina, mistõttu on ninaloputamisest kujunenud tänapäeval suurem sõltuvus, kui seda on olnud nohuravimid, tõdes nina-kõrva-kurguarst Oliver Vaide.

Nina loputamise propageerijad väidavad, et kuna nina on hingamisteedele nagu filter, siis nagu iga teine filter vajaks ka see aeg-ajalt puhastamist, kirjutab Terviseuudised. Vaide tõdes, et kaudselt on see väide õige, aga terve ja toimiv nina limaskest saab enese puhastamisega ilma välise abita ideaalselt ise hakkama ega vaja lisaks mehhaanilist puhastamist loputamise teel.

Nina ainuke organ on limaskest ning lima sellel on kaitsekiht, mille loputajad kahjuks välja pesevad. Limaskesta võimekus tulla toime haigustega on peamiselt pärilik limaskesta omadus, mida kahjustab otseselt tolmune keskkond, haigused ja ebaterved eluviisid, näiteks suitsetamine või kokaiin. Üheks enese kahjustamise viisiks on ka väärravi sümptomeid leevendavate nohuravipreparaatidega, mille hulka kuuluvaks tuleb lugeda ka soolvesi.

On olukordi ja haigusseisundeid, kui nina loputamisele soolveega pole paremat alternatiivi, kuid neid olukordi tuleb ette oluliselt harvem kui kohtame ennetavalt soolveega ninaloputajaid.

Sinakasmustad sünnimärgid tuleks lasta üle kontrollida

21:05 24.04.2018

Ülemäärane päevitamine on kaasa toonud nahavähi sagenemise. Mida sünnimärkide puhul tähele panna, räägib nahaarst Külli Paasik.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr. Imre Rammul ja dr. Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti erinevad perearstid.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Laste mängutoad