suur banner

Laseriga tervisehädade vastu

LASERTERAAPIAGA TERVISEHÄDADE VASTU

Eestis kasutatakse laserit meditsiinis edukalt juba alates 1967. aastast. Mitukümmend aastat püüti nii Eestis kui ka mujal mõjutada erinevate nahahaiguste kulgu laserkiirgusega. Kasutati väikese võimsusega punast ja infrapunast laserkiirgust, mille raviefekt osutus aga tagasihoidlikuks. Tartu Ülikooli Füüsika Instituudis töötati välja koostöös laserfirmaga Estla sajandivahetuseks suhteliselt võimas( 1 – 3 W ) meditsiiniotstarbeline vaseaurude lasersüsteem. Kõrge raviefektiivsuse ( ~70 % ) ja unikaalsete võimaluste tõttu on uus laserravi metoodika patsientide poolt väga nõutud teenus. Laser annab võimaluse korrigeerida erinevaid kosmeetilisi defekte nahal ilma kirurgilise vahelesegamiseta. Nahka kahjustamata saab emaldada erineva geneesiga pigmendilaike, teleangiekstaasiaid, tätoveeringuid jne. Laserkiirgusel on ka tugev fotobiostimulatsiooniline toime, suureneb kollageeni süntees ja kasvufaktorite vabanemine. Tänu nendele mõjudele saavutatakse laserkiirgusega biostimulatsioon, mis võimaldab kasutada vastavat meetodit nii allergiliste, ägedate kui ka krooniliste nahahaiguste ravis. Lisaks on selgunud, et antud tüüpi laserkiirguse biostimuleerivat toimet saab edukalt kasutada ka muude põletikuliste protsesside ravis (liigesepõletikud, radikuliit, stomatoloogilised põletikud, herpes, sporditraumad). Kompleks on end hästi näidanud ka veterinaarias väikeloomade nahahaiguste efektiivse ravimeetodina. Lasertehnika kiire areng viimastel aastatel lubab laserravi meetodit arendada edasi kasutajasõbralikkuse ja odavuse poole, mis on oluline ravilaserite kasutuselevõtuks ka väljaspool tipphaiglaid.

Näidustused:

Ülekoormusvigastused
Traumajärgne ravi
Seljavalu
Kaela ja turja pinged ja pingetest tekkinud valu
Karpaalkanali sündroom
Epikondüliit
Osgood-Schlatteri tõbi
Migreen
Psoriaas
Ekseem
Tselluliit
Nahaprobleemid
Liigesevalud
Spordivigastused
Troofilised haavandid

Laserravi on abiks ka:

Kõikvõimalike taastumisprotsesside kiirendamisel
Lihaspingete ja valude leevendamisel
Juuksekasvu parandamisel ja juuste tugevdamisel
Peavalude leevendamisel
Nahaärrituse leevendamisel ja ravis
Nohu ravis
Lasernoorenduseks
Immuunsüsteemi turgutamisel

Laseriga saab stimuleerida üksikut konkreetset valupunkti, mõjutada laiemalt näiteks põlveliigest ning tugevdada paranemisprotsesside kiirendamiseks organismi immuunsussüsteemi üldist taset. Laserteraapia toimemehhanism annab lisaks akupunktuurile sarnast efekti.

UURI LÄHEMALT, võibolla oled just sina see, kes laserteraapiast oma murele lahenduse leiab. www.vitalazer.ee

Loe lisa

Eestisse jõudis uus rasestumisvastane vahend

 Jaanuaris jõudis Eestis müügilettidele uus rasestumisvastane vahend - minihormoonspiraal. Varasemalt kasutusele tulnud hormoonspiraal paigaldatakse viieks aastaks, uus minihormoonspiraal aga kolmeks aastaks. Ka uus hormoonspiraal sobib kasutamiseks mittesünnitanud naistele. Paigaldada tohib seda mõistagi ainult arst, vanusepiirangut vahendil ei ole. Minihormoonspiraal on vastunäidustatud siis, kui esineb emakakaela väärarenguid või mõni selline haigus, mille tõttu ei ole füüsiliselt võimalik spiraali paigaldada. Samuti siis, kui on kahtlus, et naisel on pahaloomuline kasvaja või ebaselge veritsus tupest, millel põhjust pole välja selgitatud. Lisaks ägeda põletiku korral.

Loe lisa

Jaheda ja vihmase suve mõju inimestele

 

Terviseasjatundjate sõnul võib jahdeal ja vihmasel suvel tekkida niinimetatud kaamos, mida enamjaolt seostatakse sügisese ja talvise pimeda ajaga, kirjutab iltasanomat.fi.

«Kui suvel on liiga pikad perioodid vihmased ja pilves, siis mõjutavad need tundlikemaid inimesi. Suvine hallus mõjub umbes kolmandikule,» teatasid asjatundjad.

Kaamosega kaasneb meeleolu langus, kasvanud magusaisu ja liikumise vähenemine.

Kõige enam mõjutab meeleolu ja tervist suviste soojade ilmade ja päikese puudumine.

Terviseekspertide arvates saab vihmasel suvel tuju tõsta erinevate meeleolu tõstvate tegevustega nagu näiteks hea raamatu lugemine, filmi vaatamine, vabaõhuüritused või sportimine.

Samuti ei tasu liiga sageli ilmateadet vaadata-kuulata, sest sellega kaasneb lisastress.

Soovitused suvisel vihmasel ajal meeleolu parandamiseks:

1. Kui päikest on vähe, siis tasuks kasutada valgusravi.

2. Minna õue ka siis, kui ilma on halb.

3. Teha ilusa ilma kohta käivad plaanid ümber nii, et need sobivad halva ilmaga.

4. Ei tasu rääkida pidevalt halvast ilmast, vaid mõelda positiivselt ja tegeleda meeldivate asjadega.

 

Allikas: Postimees

Loe lisa

“Haiged” hooned Eestis

“Haiged” hooned pole ainult arenenud Lääneriikide probleem, puuduliku ventilatsiooni ja sellest tuleneva kehva ruumiõhu kvaliteediga maju leidub küllalt ka Eestis.

Loe lisa

Tolmulestad

Tolmulest on palja silmaga nähtamatu - kuni 0,3 mm pikkune - ämblikulaadne lülijalgne. Tolmulesta “koduks” on materjalid, kus koguneb tolm ning seega piisavalt materjali toiduks. Seetõttu esineb tolmulesti kõige enam voodiriietes ja voodites, aga ka pehmes mööblis üldse, samuti vaipades.

Loe lisa

Allergia

Su silmad kipitavad, nina on vesine, sa aevastad ja su nahk on kaetud lööbega. Allergia ründab jälle. Allergiat ära hoida ei saa. Aga ometi on võimalik üht-teist ette võtta, et allergianähte leevendada või neid ära hoida, isegi kui sellest haigusest pole võimalik päriselt lahti saada.

Loe lisa
Back to top