suur banner

Eestis võib olla arvatust enam HIV-nakatunuid

Täna avaldati Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) raport, mille järgi võib HIV Eestis olla riskirühma seas märkimisväärselt aladiagnoositud ning pea 5500 nakatunut ei pruugi teada, et on viirusekandjad.

HIVi võib Eestis epideemiliseks pidada kindla riskirühma hulgas, kellest suurema osa moodustavad süstivad narkomaanid, samuti kuuluvad sinna viimaste seksuaalpartnerid, prostituudid ning homoseksuaalsetes suhetes olevad mehed. Eestis on ligikaudu 9000 süstivat narkomaani ning nende seas kasvab 30aastaste vene keelt kõnelevate meeste osakaal, kes on süstinud juba kümme aastat või kauem.

WHO märgib, et arvestades Eestis esinevat suurt sotsiaalset ebavõrdsust ning stigmatiseerimist on kõikide ühiskonnaliikmeteni raske jõuda. Seega on ka väga keeruline koguda andmeid nende gruppide kohta, et mõista paremini epideemia tegelikku ulatust.

Eestis oli 2013. aasta lõpus HIV diagnoositud 8702 inimesel, kellest 5866 olid mehed. Arvati, et kokku on HIV-positiivseid 9000-10 000 ehk ligikaudu tuhandel võib olla viirus diagnoosimata.

WHO arvutused näitavad, et hinnanguliselt võib siin olla kuni 5477 inimest, kes ei tea, et nad kannavad HI-viirust. Kokku võib HIV-positiivseid inimesi täna olla Eestis 13 500.

WHO leidis, et HI-viirus püsib ühena tervishoiu probleemidest Eestis ka eelseisvatel aastatel.

 

Allikas Postimees

Loe lisa

TASUTA ERAARSTI KONSULTATSIOON

SEPTEMBRIKUU TERVISELOOS! 

Nüüd on neile, kes on soovinud tasuta eriarsti konsultatsiooni, saabunud hea võimalus - loosime välja tasuta arsti konsultatsiooni.

LIITU MEIE FACEBOOKI LEHEGA NING SUL ON VÕIMALUS VÕITA TASUTA ERAARSTI VISIIT. 

https://www.facebook.com/inimene.ee?fref=ts

Kui soovid ise, või tahad seda võimalust pakkuda näiteks oma tuttavale või sugulasele, siis OSALE LOOSIMISES! 

Võitja saab tasuta seksuoloogi(Dr.Imre Rammul) konsultatsiooni. Ei mingit järjekorras ootamist, ega kiirustamist arsti poolt- terve tund pühendatud ainult Teile! Arstivisiidi loosime välja 14.09.2014.

 Head loosiõnne ja tervist! Kindlusta arstivisiit endale või paku seda võimalust oma sõbrale!

Loe lisa

Laseriga tervisehädade vastu

LASERTERAAPIAGA TERVISEHÄDADE VASTU

Eestis kasutatakse laserit meditsiinis edukalt juba alates 1967. aastast. Mitukümmend aastat püüti nii Eestis kui ka mujal mõjutada erinevate nahahaiguste kulgu laserkiirgusega. Kasutati väikese võimsusega punast ja infrapunast laserkiirgust, mille raviefekt osutus aga tagasihoidlikuks. Tartu Ülikooli Füüsika Instituudis töötati välja koostöös laserfirmaga Estla sajandivahetuseks suhteliselt võimas( 1 – 3 W ) meditsiiniotstarbeline vaseaurude lasersüsteem. Kõrge raviefektiivsuse ( ~70 % ) ja unikaalsete võimaluste tõttu on uus laserravi metoodika patsientide poolt väga nõutud teenus. Laser annab võimaluse korrigeerida erinevaid kosmeetilisi defekte nahal ilma kirurgilise vahelesegamiseta. Nahka kahjustamata saab emaldada erineva geneesiga pigmendilaike, teleangiekstaasiaid, tätoveeringuid jne. Laserkiirgusel on ka tugev fotobiostimulatsiooniline toime, suureneb kollageeni süntees ja kasvufaktorite vabanemine. Tänu nendele mõjudele saavutatakse laserkiirgusega biostimulatsioon, mis võimaldab kasutada vastavat meetodit nii allergiliste, ägedate kui ka krooniliste nahahaiguste ravis. Lisaks on selgunud, et antud tüüpi laserkiirguse biostimuleerivat toimet saab edukalt kasutada ka muude põletikuliste protsesside ravis (liigesepõletikud, radikuliit, stomatoloogilised põletikud, herpes, sporditraumad). Kompleks on end hästi näidanud ka veterinaarias väikeloomade nahahaiguste efektiivse ravimeetodina. Lasertehnika kiire areng viimastel aastatel lubab laserravi meetodit arendada edasi kasutajasõbralikkuse ja odavuse poole, mis on oluline ravilaserite kasutuselevõtuks ka väljaspool tipphaiglaid.

Näidustused:

Ülekoormusvigastused
Traumajärgne ravi
Seljavalu
Kaela ja turja pinged ja pingetest tekkinud valu
Karpaalkanali sündroom
Epikondüliit
Osgood-Schlatteri tõbi
Migreen
Psoriaas
Ekseem
Tselluliit
Nahaprobleemid
Liigesevalud
Spordivigastused
Troofilised haavandid

Laserravi on abiks ka:

Kõikvõimalike taastumisprotsesside kiirendamisel
Lihaspingete ja valude leevendamisel
Juuksekasvu parandamisel ja juuste tugevdamisel
Peavalude leevendamisel
Nahaärrituse leevendamisel ja ravis
Nohu ravis
Lasernoorenduseks
Immuunsüsteemi turgutamisel

Laseriga saab stimuleerida üksikut konkreetset valupunkti, mõjutada laiemalt näiteks põlveliigest ning tugevdada paranemisprotsesside kiirendamiseks organismi immuunsussüsteemi üldist taset. Laserteraapia toimemehhanism annab lisaks akupunktuurile sarnast efekti.

UURI LÄHEMALT, võibolla oled just sina see, kes laserteraapiast oma murele lahenduse leiab. www.vitalazer.ee

Loe lisa

“Haiged” hooned Eestis

“Haiged” hooned pole ainult arenenud Lääneriikide probleem, puuduliku ventilatsiooni ja sellest tuleneva kehva ruumiõhu kvaliteediga maju leidub küllalt ka Eestis.

Loe lisa

Tolmulestad

Tolmulest on palja silmaga nähtamatu - kuni 0,3 mm pikkune - ämblikulaadne lülijalgne. Tolmulesta “koduks” on materjalid, kus koguneb tolm ning seega piisavalt materjali toiduks. Seetõttu esineb tolmulesti kõige enam voodiriietes ja voodites, aga ka pehmes mööblis üldse, samuti vaipades.

Loe lisa

Allergia

Su silmad kipitavad, nina on vesine, sa aevastad ja su nahk on kaetud lööbega. Allergia ründab jälle. Allergiat ära hoida ei saa. Aga ometi on võimalik üht-teist ette võtta, et allergianähte leevendada või neid ära hoida, isegi kui sellest haigusest pole võimalik päriselt lahti saada.

Loe lisa
Back to top