Seksuaalhälbe korral saab tänasest anonüümselt abi küsida

 

Nõuandetelefon nimega Stopp stardib täna õhtul ja vastab tööpäeviti kella 18-22. Number on 666 51 20. Psühhiaater-seksuoloog ja MTÜ Eesti Abikeskused juht Imre Rammul rääkis "Vikerhommikule", et piir, kust alates on tegu seksuaalhälbega on hajus ja aina hajusamaks läheb, kirjutab ERR Uudised.

«Kui veel aastakümneid tagasi räägiti anaalseksist kui mingisugusest perversiteedist või ka oraalseksist, siis täna seda julgust enam keegi endale ei võta. Samas on nii, et kui tegemist on kahe täiskasvanud inimese konsensusliku seksuaaltegevusega, mis võib mingisuguseid hälbe elemente sisaldada, kuid keegi liiga ei saa, siis lustigu aga,» selgitas ta.

Mõni nädal tagasi rääkis Rammul Postimehele, et ehkki hinnata, kui suur vajadus sellise telefoniliini järele Eesti riigis on, on võimatu, usub ta kindlalt, et see vajadus on olemas. «Üsna selge on see, et mida me näeme meedias vilksatamas mingite kohtu-case’ide näol, on jäämäe tipp,» märkis ta seksuaalkuritegudest rääkides.

«Samas on paljudel inimestel sageli see küsimus, kas ma olen normaalne. Ja võib-olla on analoogne küsimus kohati ka lapsevanematel. Ehk siis me ei keskendu oma konsultatsioonitegevuses vaid mingitele seksuaalkurjategijatele ja -ohvritele, vaid tavapärasest eristuvale seksuaalsusele,» selgitas Rammul.

Ta lisas, et milliste seksuaalhäiretega inimesed uuele telefoniliinile helistama hakkavad, selgub alles siis, kui see liin on avatud. «See telefon on mõeldud nii ohvritele kui ka nendele, kellel on mingi seksuaalhälbeline orientatsioon. On mõeldud nendele, kelle seksuaalsus eristub. Näiteks, kui inimesel on sadomasohistlikud seksuaalfantaasiad, kui talle on omane mingisugune fetišistlik käitumine, mis tahes.»

 

Allikas Postimees

Loe lisa

VARAJANE REUMATOIDARTRIIT? KUTSUME OSALEMA UURINGUS

VARAJANE REUMATOIDARTRIIT

Teadusuuring

• Labakäe-, randmeliigeste valu ja turse?

Kutsume osalema kliinilisse ravimiuuringusse patsiente, kellel on diagnoositud reumatoidartriit viimase 6. kuu jooksul.

Uuringu eesmärgiks on võrrelda uuritavat bioloogilist ravimit juba kasutuses olevaga.

Uuringus osalemiseks peate tarvitama metotrexaati (Trexan) ja olema vähemalt 18. aastane

• ravikindlustus ei ole nõutav

• kaugemalt tulijatele sõidukulud kompenseeritakse

Täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Pärna Kliinikusse:

Tel 680 2000

J. Pärna 4, Tallinn.

e-kiri: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Oleme avatud E-R kella 8.00-17.00.

Vastutav uurija on Dr. Ivo Valter.

Sotsiaalministri määrus nr.23 „Ravimi kliinilise uuringu teostamise tingimused ja kord“ järgi see on teaduslik uuring, millega võib kaasneda oht uuringus osaleja tervisele.

reuma 

Leia Facebookist! facebook.com/parnakliinik

www.ccbr.com

 

Loe lisa

Gripilaine tõttu palutakse haiglas viibivaid patsiente mitte külastada

Kuna grippi haigestumine on viimastel nädalatel järsult suurenenud, palub Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) ja Lääne-Tallinna keskhaigla (LTKH) ravil viibivaid patsiente mitte külastada. 

Seoses gripi ja ülemiste hingamisteede viirushaiguste levikuga ning tulenevalt vajadusest parandada haiglaravil viibivate patsientide nakkuskaitset, palub PERH alates 10. veebruarist mitte külastada haiglaravil viibivaid patsiente, teatab haigla oma kodulehel.

Patsientide külastamine on alates 6. veebruarist ajutiselt keelatud ka nii Lääne-Tallinna keskhaigla Paldiski mnt 68 haiglakorpuses kui ka nakkuskliinikus (Paldiski mnt 62).

Tartu Ülikooli kliinikumi avalikkussuhete spetsialisti Helen Kaju sõnul on haiguspuhangute tõttu hetkel külastuspiirang naistekliiniku sünnitusosakonnas. Muudes osakondades külastuskeeldu ei ole. «Küll kehtib palve, et külastajad oleksid terved, sest selge on see, et patsiendid on haigustele vastuvõtlikumad,» ütles ta.

Allikas Postimees

 

 

Loe lisa

“Haiged” hooned Eestis

“Haiged” hooned pole ainult arenenud Lääneriikide probleem, puuduliku ventilatsiooni ja sellest tuleneva kehva ruumiõhu kvaliteediga maju leidub küllalt ka Eestis.

Loe lisa

Tolmulestad

Tolmulest on palja silmaga nähtamatu - kuni 0,3 mm pikkune - ämblikulaadne lülijalgne. Tolmulesta “koduks” on materjalid, kus koguneb tolm ning seega piisavalt materjali toiduks. Seetõttu esineb tolmulesti kõige enam voodiriietes ja voodites, aga ka pehmes mööblis üldse, samuti vaipades.

Loe lisa

Allergia

Su silmad kipitavad, nina on vesine, sa aevastad ja su nahk on kaetud lööbega. Allergia ründab jälle. Allergiat ära hoida ei saa. Aga ometi on võimalik üht-teist ette võtta, et allergianähte leevendada või neid ära hoida, isegi kui sellest haigusest pole võimalik päriselt lahti saada.

Loe lisa
Back to top