suur banner

Eestisse jõudis uus rasestumisvastane vahend

 

Jaanuaris jõudis Eestis müügilettidele uus rasestumisvastane vahend - minihormoonspiraal. Varasemalt kasutusele tulnud hormoonspiraal paigaldatakse viieks aastaks, uus minihormoonspiraal aga kolmeks aastaks. Ka uus hormoonspiraal sobib kasutamiseks mittesünnitanud naistele. Paigaldada tohib seda mõistagi ainult arst, vanusepiirangut vahendil ei ole. Minihormoonspiraal on vastunäidustatud siis, kui esineb emakakaela väärarenguid või mõni selline haigus, mille tõttu ei ole füüsiliselt võimalik spiraali paigaldada. Samuti siis, kui on kahtlus, et naisel on pahaloomuline kasvaja või ebaselge veritsus tupest, millel põhjust pole välja selgitatud. Lisaks ägeda põletiku korral.

Loe lisa

Jaheda ja vihmase suve mõju inimestele

 

Terviseasjatundjate sõnul võib jahdeal ja vihmasel suvel tekkida niinimetatud kaamos, mida enamjaolt seostatakse sügisese ja talvise pimeda ajaga, kirjutab iltasanomat.fi.

«Kui suvel on liiga pikad perioodid vihmased ja pilves, siis mõjutavad need tundlikemaid inimesi. Suvine hallus mõjub umbes kolmandikule,» teatasid asjatundjad.

Kaamosega kaasneb meeleolu langus, kasvanud magusaisu ja liikumise vähenemine.

Kõige enam mõjutab meeleolu ja tervist suviste soojade ilmade ja päikese puudumine.

Terviseekspertide arvates saab vihmasel suvel tuju tõsta erinevate meeleolu tõstvate tegevustega nagu näiteks hea raamatu lugemine, filmi vaatamine, vabaõhuüritused või sportimine.

Samuti ei tasu liiga sageli ilmateadet vaadata-kuulata, sest sellega kaasneb lisastress.

Soovitused suvisel vihmasel ajal meeleolu parandamiseks:

1. Kui päikest on vähe, siis tasuks kasutada valgusravi.

2. Minna õue ka siis, kui ilma on halb.

3. Teha ilusa ilma kohta käivad plaanid ümber nii, et need sobivad halva ilmaga.

4. Ei tasu rääkida pidevalt halvast ilmast, vaid mõelda positiivselt ja tegeleda meeldivate asjadega.

 

Allikas: Postimees

Loe lisa

KÜSI ARSTILT!

 
Nüüd on jälle võimalik meie terviseportaalis esitada küsimusi oma ala spetsialistidele. Teie küsimustele vastavad psühhiaater-seksuoloog Dr.Imre Rammul ja perearst Dr.Lauri Laas. Esimesed küsijad on oma vastused juba saanud, ärge oodake, esitage meile oma küsimus!

Loe lisa

“Haiged” hooned Eestis

“Haiged” hooned pole ainult arenenud Lääneriikide probleem, puuduliku ventilatsiooni ja sellest tuleneva kehva ruumiõhu kvaliteediga maju leidub küllalt ka Eestis.

Loe lisa

Tolmulestad

Tolmulest on palja silmaga nähtamatu - kuni 0,3 mm pikkune - ämblikulaadne lülijalgne. Tolmulesta “koduks” on materjalid, kus koguneb tolm ning seega piisavalt materjali toiduks. Seetõttu esineb tolmulesti kõige enam voodiriietes ja voodites, aga ka pehmes mööblis üldse, samuti vaipades.

Loe lisa

Allergia

Su silmad kipitavad, nina on vesine, sa aevastad ja su nahk on kaetud lööbega. Allergia ründab jälle. Allergiat ära hoida ei saa. Aga ometi on võimalik üht-teist ette võtta, et allergianähte leevendada või neid ära hoida, isegi kui sellest haigusest pole võimalik päriselt lahti saada.

Loe lisa
Back to top